Workshopový týden

Na CEDUKu přinášíme studentům i mnoho akcí nad rámec běžné výuky. Poslední předvánoční týden byl proto v tomto školním roce ve znamení workshopů.

Vše jsme zahájili v pondělí 20.12.2021 spolu s pplk. PhDr. Michalem Křížem, který nám vyprávěl o svých Zkušenostech a praxi z válečných operací. Poté se konala přednáška na téma Mezinárodní dobrovolnictví (INEX-SDA) od Jule Kurka (INEX-SDA) a Jakuba Novotného (CEDUK). Jako další část programu se studenti mohli vydat spolu s Mgr. Barborou Bulvovou (CEDUK) do ulic Prahy na Prohlídku Václavského náměstí, kde se dozvěděli nejen o místní architektuře, ale i mnoho dalšího. Například, kde najít čistokrevný komunistický hotel na který vybíral kameny osobně prezident a kde v lobby tekla vodka z křišťálové fontány nebo to, kde v podzemí měl být hokejový stadion a kde divadlo pro Vlastu Buriana, kde hořeli stateční studenti, kde byl první evropský jídelní automat nebo kde svou první práci vykonával Franz Kafka a spoustu dalších zajímavostí.

V úterý 21.12.2021 byl workshopový den zahájen přednáškou o Kreativitě v marketingu, aneb jak zařídit, aby vám šéf řekl své „ano“ od Davida Herela, DiS. (úspěšný absolvent CEDUKU 2021). Studenti se zde mohli dozvědět například, jak získat kreativní práci v tomto oboru, jak se realizovat, kde hledat uplatnění a další informace. Dále následoval Edukační workshop LOONO (jak napsat úspěšnou absolventskou práci) s Leonou Ondrouchovou, DiS. (úspěšná absolventka CEDUKU 2021). A celý den byl zakončen Vánočním posezením s cukrovím.

Další zajímavé přednášky pro studenty následovaly ve středu 22.12.2021 a to konkrétně workshopem na téma Jak na peníze, kde nám Ing. Marcela Hrubošová poradila, jak vydělávat, řídit, spravovat a rozmnožovat peníze. Celý týden byl zakončen workshopem z kategorie osobního rozvoje s názvem 4 zdroje štěstí, kde nám paní ředitelka Mgr. Sandra Keyzlarová, Ph.D. (CEDUK) přiblížila nejen jak se posunout v pracovním a studentském, ale například i v osobním životě.