studijní obor

cestovní ruch

Cestovní ruch je obor s obrovským potenciálem a velmi dobrým uplatněním na trhu práce.

Na CEDUKu se naučíte nejen teorii, ale i praxi mnoha specializovaných oblastí cestovního ruchu, včetně legislativního rámce, lázeňství a hotenictví, geografie.

důvody, proč studovat obor cestovní ruch

Absolvent oboru Cestovní ruch najde široké uplatnění v oblasti služeb cestovního ruchu, ať už v některé již zavedené společnosti nebo v rámci vlastní podnikatelské činnosti.

PRAXE

Součástí studia je i odborná praxe ve 3. ročníku v délce 14 týdnů, která Vám umožní využít získané znalosti v reálných situacích a rozšířit si praktické dovednosti tak, abyste získali konkurenční výhodu na trhu práce při hledání svého uplatnění v oblasti cestovního ruchu.

Co všechno se naučíte?

V rámci oboru Cestovní ruch získáte znalosti v oblasti řízení, ať už se jedná o řízení lidí nebo řízení podniku, seznámíte se s potřebnou legislativou, nahlédnete do specializovaných oblastí cestovního ruchu jako je průvodcovství, hotelnictví, ale i historie.

Nebudou chybět ani komunikační dovednosti a etika, které jsou nezbytné pro výkon všech profesí nejen v oblasti cestovního ruchu. Umění komunikace a správné vyjadřování patří mezi důležité dovednosti při jednání s klienty, dodavateli, ale i v rámci společnosti. Kromě odborných znalostí získáte i ucelený přehled ve společenskovědních disciplínách.

Kde všude se můžete uplatnit?

Absolvent oboru Cestovní ruch najde široké uplatnění v oblasti služeb cestovního ruchu, ať už v některé již zavedené společnosti nebo v rámci vlastní podnikatelské činnosti.

Nejčastější pozice, kde se absolvent uplatňuje:

  • průvodce
  • kvalifikovaný pracovník cestovní kanceláře
  • delegát
  • majitel cestovní agentury
  • a další.

Všechny tyto profese mají společné uplatnění nejen na domácím trhu, ale i v zahraničí.

Neváhejte a podejte nezávaznou přihlášku!

Nejzajímavější předměty oboru cestovní ruch

Průvodcovství

Hotelnictví
a lázeňství

Geografie
cestovního ruchu

Technika služeb
cestovního ruchu

Jazyky

Management
a řízení lidí

Komunikační dovednosti a etika

Právo

Ekonomika
a účetnictví

přihláška ke studiu na CEDUK

Neváhejte a podejte nezávaznou přihlášku!

KONTAKTNÍ ÚDAJE

O STUDIU

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku